|
2013 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-3 |
DM Speedi Cath Cup 2013 Øst-runden: Østerhøjhallen i Ballerup |
|
info |
|
|
|
16-3 |
DM Speedi Cath Cup 2013 Vest-runden: Rasmus Rask Hallen i Odense |
Vi Spiller |
info |
|
|
|
22-3 / 24-3 |
Bernd Best Tournament 2013 |
Deltager |
|
|
|
|
1-6 |
DM Speedi Cath Cup 2013 Finale: Idrætsfestivalen i Viborg |
Vi Spiller |
info |
|
|
|
7-6 / 9-6 |
Amsterdam Quad Rugby Tournament 2013 |
Deltager |
|
|
|
|
24-12 |
Juleaften ved Formanden Henning, Menu: Gås, And, Flæskesteg med alt i tilbehør & Hotdogs,
Øl |
info |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2012 |
|
|
|
|
|
|
9-6 |
Slutspil Finale, hos Coloplast, Multihallen Coloplast, Holtedam 3, 3050 Humlebæk |
Vi Spiller |
info |
|
|
|
20-5 |
6 afd. DM, BurnOuts, Tovshøjskolen, Janesvej 2, 8220 Brabrand |
Vi Spiller |
info |
|
|
|
22-4 |
5 afd. DM, FHI Falcons, Tre Falke hallen, Junggreensvej 12c, 2000 Frederiksberg |
|
info |
|
|
|
30-3/1-4 |
14th Bernd Best Wheelchair Rugby, March 30th – April 1st 2012 |
Deltager |
info |
|
|
|
24-3 |
Landsmøde, Rasmus Rask-Hallen, Brændekildevej 22, 5250 Odense SV |
|
Dagsorden |
|
|
|
24-3 |
4 afd. DM, Valhalla Warriors, Rasmus Rask-Hallen, Brændekildevej 22, 5250 Odense SV |
Vi Spiller |
info |
|
|
|
4-3 |
3 afd. DM, Ballcrackers, Østerhøjhallen, Klakkebjerg 4, Måløv, 2750 Ballerup |
Vi Spiller |
info |
|
|
|
18-2 |
2 afd. DM, BurnOuts, Tovshøjskolen, Janesvej 2, 8220 Brabrand |
|
info |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2011 |
|
|
|
|
|
|
12-11 |
Valhalla Warriors holder træningsarrangement fra 10- 18 |
|
info |
|
|
|
16-10 |
1 afd. DM, Full Pull, Hald-Ege Hallen, Birgittelystvej 2-8, 8800 Viborg |
|
info |
|
|
|
26-8 |
Sommerfest, Grøntoften 17, Tinghøj, 6800 Varde |
|
|
|
|
|
17-8 |
Træning kl. 19.00 - 21.00 |
|
|
|
|
|
d. 15-6 |
Træning kl. 17.00 - 19.00 og sidste gang inden sommerferie !! |
|
|
|
|
|
d. 2/56 |
Amsterdam Quad Rugby Tournament 2011 |
Deltager |
Info |
|
|
|
d. 22-5 |
Speedicath Cup - Runde 8. hos Copenhagen Ballcrackers,Klakkebjerg 4, Måløv, 2750 Ballerup |
Info |
|
|
|
15/17-4 |
Bernd Best Tournament 2011 |
Deltager |
Info |
|
|
|
3-4 |
Speedicath Cup - Runde 7. hos FHI Falcons, Tre Falke hallen, Junggreensvej 12c, 2000 Frederiksberg |
Info |
|
|
|
d. 26-3 |
Speedicath Cup - Runde 6. hos BurnOuts, Tovshøjskolen, Janesvej 2, 8220 Brabrand |
Info |
|
|
|
d. 6-3 |
Speedicath Cup - Runde 5. hos Copenhagen Ballcrackers, Klakkebjerg 4, Måløv, 2750 Ballerup |
Info |
|
|
|
d. 20-2 |
Speedicath Cup - Runde 4. hos Full-Pull, Hald-Ege Hallen, Birgittelystvej 2-8, 8800 Viborg |
Info |
|
|
|
d. 9-2 |
VHK opvisning kl. 20.00 (Viborg Stadionhal, Tingvej 5, 8800 Viborg) |
Info |
|
|
|
|
|
|
2010 |
|
|
|
d. 27/28-11 |
Julefrokost i Hou |
Info |
|
|
|
d. 20-11 |
Speedicath Cup - Runde 3. hos BurnOuts, Tovshøjskolen, Janesvej 2, 8220 Brabrand |
Info |
|
|
|
d. 30-10 |
Speedicath Cup - Runde 2. hos Valhalla Warriors, Brændekildevej 22, Bellinge, 5250 Odense SV |
Info |
|
|
|
d. 16-10 |
Udviklingsturnering, kl. 10-17, Tovshøjskolens idrætshal, Janesvej 2, 8220 Brabrand |
Info |
|
|
|
d. 19-9 |
Speedicath Cup - Runde 1. hos FHI Falcons, Tre Falke hallen, Junggreensvej 12c, 2000 Frederiksberg |
Info |
|
|
|
d. 16/25-9 |
World Wheelchair Rugby Championships in Canada |
|
IWRF |
|
|
|
d. 9-5 |
8. runde: Ballcrackers, Østerhøjhallen, Klakkebjerg 4, Måløv, 2750 Ballerup |
|
Info |
|
|
|
d. 24-4 |
7. runde: Valhalla Warriors, Brændekildevej 22, Bellinge, 5250 Odense SV |
|
Info |
|
|
|
d. 18-4 |
6. runde: Burnouts, Tovshøjskolen, Janesvej 2, 8220 Brabrand |
|
Info |
|
|
|
d. 26/28-3 |
Bernd Best Tournament 2010 |
|
Info |
|
|
|
d. 14-3 |
5. runde: Ballcrackers, Østerhøjhallen, Klakkebjerg 4, Måløv, 2750 Ballerup |
|
Info |
|
|
|
d. 6-3 |
4. runde: Burnouts, Tovshøjskolen, Janesvej 2, 8220 Brabrand |
|
Info |
|
|
|
d. 21-2 |
3. runde: FHI Falcons, Tre Falke hallen, Junggreensvej 12c, 2000 Frederiksberg |
|
Info |
|
|
|
d. 31-1 |
2. runde: Full Pull, Hald-Ege Hallen, Birgittelystvej 2-8, 8800 Viborg |
|
Info |
|
|
|
d. 10-1 |
1. runde: FHI Falcons, Tre Falke hallen, Junggreensvej 12c, 2000 Frederiksberg |
|
Info |
|
|
|
|
|
|
2009 |
|
|
|
d. 14-11 |
Jule rugby kl 11.00 til kl 17.00, tilmelding til Henning inden den 5/10-09 |
|
tilmelding |
|
|
|
d. 14/17-10 |
IWRF European Zone Championships |
|
info |
|
|
|
d. 13/15-6 |
Amsterdam Quad Rugby Tournament 2009 |
Resultater |
deltager |
|
|
|
d. 23-5 |
DM-turnering: kl. 9.45-18:00, Nørrelunden 20, Højby, 5260 Odense S |
|
info |
|
|
|
d. 17-5 |
DM-turnering: kl. 10.00-18:00, Hald Ege Hallen, Birgittelystvej 2, 8800 Viborg |
|
info |
|
|
|
d. 9-5 |
Valhalla Warriors 10 års jubilæumsturnering: kl. 10.00-18:00, Brændekildevej 30, Bellinge, 5250 Odense SV |
info |
|
|
d. 15-4 |
Sportsmesterarrangement i Tinghallen i Viborg, kl. 19.00 |
|
Info |
|
|
d. 2/5-4 |
Bernd Best Tournament 2009 |
deltager |
Info |
|
|
d. 29-3 |
DM-turnering: kl. 10.00-18:00, Hos Coloplast, Holtedam 3, 3050 Humlebæk |
|
info |
|
|
d. 29-3 |
Landsmøde |
|
info |
|
|
|
d. 22-3 |
DM-turnering: kl. 10.00-18:00, Tre Falke Hallen på Frederiksberg |
|
info |
|
|
|
d. 21/22-2 |
Træningssamling på Sjælland |
|
|
|
|
d. 14/15-2 |
Malmö Open 2009 |
|
info |
|
|
|
d. 18 januar |
DM-turnering: kl. 10.00-18:00, Brændekildevej 30, Bellinge, 5250 Odense SV |
|
info |
|
|
|
|
|
|
2008 |
|
|
|
d. 18-10 |
Opvisningskamp mod Randers Elite Håndbold Klub |
Randers HK |
Billeder |
|
|
|
d. 4-10 |
Vallensbæk Åben 2008 (Tilmelding klubvis senest fredag d. 19. sept.) |
|
Info |
|
|
|
d. 19-9 |
Tilmeldingsfrist til Vallensbæk Åben 2008 (Tilmelding klubvis) |
|
|
|
|
|
d. 13-9 |
Gokart På Løvel Banen, Se mere under info!! |
|
|
|
|
|
d. 12-7 |
Gokart på Løvelbanen fra 14,00 - 17,00 |
Tilmelding |
Info |
|
|
|
d. 30-6
/6-7 |
DHIF & Egmont Højskolen: Handicap idræt for alle - og lidt flere (uge 27 ) |
DHIF |
Egmont |
|
|
|
d. 6/8-6 |
Copenhagen Quad-Rugby Masters, Low Point Tournament |
Se mere her |
Invitation |
|
|
|
d. 1-
6 |
DM Lavpointsturnering i Odense, Rasmus Rask Hallen |
|
|
|
d. 25-5 |
5. Runde af DM. i Ballerup |
Se mere her |
Resultat |
|
|
|
d. 26-4 |
Landsmøde 2008 i Coloplast hallen |
Forslag |
Invitation |
|
|
|
d. 20-4 |
4. Runde af DM. i Odense |
Resultater |
Invitation |
|
|
|
d. 30-3 |
3. Runde af DM. i Tre Falke hallen på Frederiksberg |
Resultater |
Billeder |
|
|
|
d. 14/16-3 |
Bernd Best Tournament 2008 "Full-Pull Sølv Vinder" |
Resultater |
Billeder |
|
|
|
d. 17-2 |
2. Runde af DM. i Odense (Full-Pull er oversidder) |
Resultater |
Invitation |
|
|
|
d. 8/10-2 |
Malmö Open |
Artikel |
Resultater |
Billeder |
|
|
|
d. 3-2 |
1. runde af udviklingsturneringen. |
Resultater |
Invitation |
|
|
|
d. 12-1 |
Julefrokost Roslev Vandrehjem |
Menu |
Billeder |
|
|
|
|
2007 |
|
|
d. 25-11 |
Breddearrangement i Hald Ege Hallen (Viborg) |
|
|
d. 10-11 |
Udviklingsholdsturnering, kl. 12:00-18:00, i Odense |
|
|
d. 4-11 |
1. Runde af DM. i Hald Ege Hallen (Viborg) |
Resultater |
|
|
|
d. 12/14-10 |
Para Games Breda 2007, Lavpointsturnering, Holland |
Resultater |
Billeder |
|
|
|
d. 6-10 |
Vallensbæk Open 2007 |
|
|
|
d. 17/19-8 |
Copenhagen Quad Rugby Masters |
Resultater |
|
|
|
d. 24-6 |
DM Lavpointsturnering i Odense |
Resultater |
|
|
|
d. 16/17-6 |
Amsterdam Wheelchair Rugby Tournament 2007 |
Resultater |
Billeder |
|
|
d. 30-3/1-4 |
Bernd Best Tournament 2007 |
Resultater |
|
|
|
|
DM Speedicath Cup 2006/07 |
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
2006 |
|
|
|
|
DHIF idrætskursus uge 27 2006 |
|
Billeder |
|
|
|
d.7/9-4 |
Bernd Best Tournament 2006 |
Resultater |
Billeder |
|
|
|
|
DM Speedicath Cup 2005/06 |
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
2005 |
|
|
|
|
Copenhagen Quad Rugby Masters |
Resultater |
|
|
|
|
|
DHIF idrætskursus uge 27 2005 |
|
Billeder |
|
|
|
18/20-3 |
Bernd Best Tournament 2005 |
Resultater |
Billeder |
|
|
|
|
DM Speedicath Cup 2004/05 |
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
2004 |
|
|
|
|
DHIF idrætskursus uge 27 2004 |
|
Billeder |
|
|
|
|
Bernd Best Tournament 2004 |
Resultater |
Billeder |
|
|
|
|
DM Speedicath Cup 2003/04 |
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|